„CZ.P.B.P. PRZEMYSŁÓWKA”S.A. z siedzibą w Częstochowie ul. Pułaskiego 25, jest spółką akcyjną, która powstała w I kwartale 1998 r. z przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego jakim było Częstochowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego, utworzone w 1950 roku do budowy Huty ,,Częstochowa” ( dawniej  im. B.Bieruta )

W okresie prawie 60-cio letniej działalności przedsiębiorstwo zrealizowało „pod klucz” wiele zakładów przemysłowych. Od połowy lat 70-tych wykonujemy również obiekty użyteczności publicznej i budynki mieszkalne. W latach 90-tych rozpoczęliśmy z powodzeniem realizację robót na rynku niemieckim, a od 2001 r. prowadzimy działalność w krajach skandynawskich. W kraju współpracowaliśmy z wieloma inwestorami i dostawcami zagranicznymi przy realizacji zadań dla hutnictwa stali i szkła, przemysłu cementowego oraz hipermarketów.

Doświadczenie

W okresie ponad 50-letniej działalności przedsiębiorstwo zrealizowało w generalnym wykonawstwie wiele poważnych inwestycji, które stanowią najlepszą wizytówkę „CZ.P.B.P. PRZEMYSŁÓWKA” S. A.

Oto najważniejsze z nich: